Kategória

Sieťotlač

Sieťotlač

Sieťotlač je technológia potlače s najväčšou tradíciou. 
Je nevyhnutná a to aj v dnešnej dobe, kedy si digitálna technológia potlače, ako 3D predmetov, tak textilného tovaru už vydobyla pevné postavenie na poli tlačových technológií reklamných predmetov.

Túto tlačovú techniku môžeme rozdeliť do dvoch základných skupín: plošná sieťotlač a rotačná sieťotlač.


Využitie:

Plošná sieťotlač je vhodná pre branding reklamných predmetov z rôznych materiálov a tvarov.
Rotačnú sieťotlač používame na potlač valcovitých predmetov. Najčastejšie sa používa na potlač guľôčkových pier, hrnčekov, popolníkov, pohárov atď.

Priebeh potlače:

Motív loga je prenášaný na brandovaný predmet pomocou sieťotlačovej šablóny a stierky. Pre dekorovanie touto technológiou využívame ručné sieťotlačové ako aj poloautomatické stroje, ktoré významne zvyšujú kvalitu a produkciu tlače.

Výhody a nevýhody:

Výhodou tejto technológie pri rotačnej tlači je možnosť i viacfarebnej tlače takmer po celom obvode predmetov, ale za predpokladu, že predmet disponuje aretačným bodom pre opakované založenie do stroja.

Pri plošnej tlači je výhodou potlač takmer celej plochy trička priamou tlačou. Výhodou je nadobudnutie rôznych efektov použitím napeňovacích, flitrových, svietiacich, matných, lesklých – teda farieb s rôznym výsledným efektom.